A A A

Apmeklējumu laiki

Pirmdiena

8:00 - 10:30

14:00 - 15:00

Otrdiena

8:00 - 9:00

Trešdiena

SLĒGTA

Ceturtdiena

9:00 - 11:30

Piektdiena

8:00 - 12:30

Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija 2021

Neskatoties uz īpatnējiem, savdabīgajiem apstākļiem valstī, lasīšanas prieks mūsos nav zudis un tāpēc aicinu bērnus, jauniešus, vecākus atkal čakli iesaistīties šajā lasīšanas programmā. 

 Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska  uzsver, ka dati par bērnu lasītprasmi ir satraucoši, “mūsu spēkos ir vērst to par labu”. Lasītprasmes uzlabošanai un intereses par grāmatu veicināšanai ir veidoti 12 raidījumi “Literatūra/Sākumsskolai”kuros ir doti arī metodiskie materiāli skolotājiem un vecākiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izveidotā un vadītā lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" šogad notiek jau 21. gadu.

Šī gada "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" kolekciju veido 28 grāmatas no 8 izdevniecībām. Tās ir 11 oriģinālliteratūras grāmatas – gan spožas debijas bērnu literatūrā (Ērika Bērziņa, Inga Žolude, Elizabete Lukšo-Ražinska); dzejā – Lote Vilma Vītiņa; zinātniskās fantastikas žanrā – Džeina Šteinberga, gan jau iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums – Juris Zvirgzdiņš, Agnese Vanaga, Māris Rungulis, Ieva Melgalve, Dzintars Tilaks un Kristīne Ulberga.